Sport bez předsudků > Archive > Aktuality > Akademie Yvese Perrota, den po dni

Akademie Yvese Perrota, den po dni

5.8.2014

Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni
Akademie Yvese Perrota, den po dni

Olomouc a Ragbyová akademie Yvese Perrota
Všechny účastníky kempu v sobotu přivítal v Olomouci, Karel Ševčík a Yves Perrot. Ihned poté se sportovci pustili do první tréninkové jednotky, která byla zaměřena na hru jeden na jednoho, dva na jednoho a pochopení a následné využití volného prostoru.
Večerní program byl věnován seznámení s historickou částí města a jejími obyvateli
 

V neděli Letní kemp pokračoval ve dvou rozdělených tréninkových jednotkách. V první jednotce pracovali na stejných tématech hráči do 13 let (Zajíci a Klokani) pod vedením Yvese, obou Karlů a Vojty. Jako asistent jim pomáhal Čestmír Motejzlík z Plzně, jež si v rámci rozvojového programu RAYP zdokonaloval své trenérské dovednosti.
Druhá část dopoledne byla určena v rozvinutějších tématech hráčů nad 15 let (Kohouti a Moskyti). V průběhu akce přicestoval další mladý ragbista Erik Ullman z Brna.
Odpoledne čekalo na naše účastníky překvapení v podobě návštěvy reprezentantů – Martina Wognitsche (Angouleme – Francie), Petr Pořízek - Vyškov.

Odpolední trénink jsme zahájili na hřišti Polytechnického učiliště za účasti našich reprezentantů - Martin Wognitsch (Angouleme - Francie) a Petr Pořízek - RC Vyškov, kteří se i aktivně zapojili do tréninku a nerozhodily je ani zvídavé dotazy našich malých i větších účastníků.
Oba hráči zavzpomínali na své dětské časy, kdy podobné kempy ještě pořádala ragbyová unie a radili mladým sportovcům, aby nic nešidili.
 
Na druhou část tréninku se starší kategorií čekala první tréninku s Andy Chuterem (Anglie) a Graigem Hamiltonem (Tarbes - Francie - Reprezentace Skotska), kteří doslova kluky a Anežku vybudili k nevídaným výkonům. 

Pondělní jednotky vedli naši přátelé z britských ostrovů - Andy Chuter a Graig Hamilton. Bylo zajímavé sledovat mírné odlišnosti v metodice vedení tréninku mezi britskou a francouzskou školou. Zajíce i Kohouty jejich trénink bavil náramně, museli jsme jejich snažení utnout, protože je opravdu velmi horko.
Kohouti a Moskyti pokračovali později na stejném místě ve stejném sportovním duchu a tématu.
Je velmi potěšující vidět snahu a následné zlepšení u všech adeptů ragby.
Součástí TJ bylo i mezinárodní testování sportovní výkonnosti, které pod vedením pana profesora Langera z UP Olomouc/ US Rennes - Francie, kluci prováděli. Tyto testy jsou srovnatelné a měřitelné v rámci celého světa a různých sportovních odvětví a také protože je budeme potřebovat budou li se chlapci v budoucnu prosadit v zahraničí.

Úterní dopolední trénink vedli Yves, Karel a oba britští trenéři Andy a Graig. V průběhu dopoledne se za námi zastavil kapitán České ragbyové reprezentace Robert Voves, který se společně s dalšími trenéry zapojil do přípravy starších hráčů.
Odpoledne bylo vyhrazeno vodním radovánkám a odpočinku, když jsme využili nedaleký Aquapark a Městské lázně….
Večer, proběhla dlouho očekávaná debata s Graigem a Robertem Vovsem o jejich sportovní kariéře a jiných tématech. Debatu úspěšně moderoval Karel Berounský a děti se pod jeho vedením rychle uvolnili a dotaz střídal dotaz.

Středeční dopolední trénink vedli všichni zahraniční trenéři (Yves Perrot, Graig Hamilton a Andy Chuter). Všichni po odpočinku pracovali s obrovským nadšením.
Po prvním tréninku předali Zajíci a Klokani svůj dárek k narozeninám, Robinu Šidlovi, který se pod jejich tíhou doslova zhroutil…
Proběhlo měření rozdílu vzdálenosti mezi nejmenším a nejvyšším účastníkem akce, rozdíl - 86 cm.
Odpolední zaměření bylo obranné a zejména starší účastníci v něm doslova:,,plavali“.
Pod vedením útokové spojky Daliho Sameta se mohly v dobrovolném podvečerním tréninku zdokonalit ve svých dovednostech hráči, kteří potřebují ke své hře i nohy, tedy ,,kopáči". Tyto tréninky posléze probíhali skoro v každém volném čase a zaujetí všech zúčastněných bylo inspirativní.

Dali, Díky.

 

Čtvrteční program byl opět tréninkový, nejdříve se do práce pustili Zajíci a Klokani, následování Kohouty a Moskyty. Celé dopoledne za velkého horka uběhlo jako nic a proto si všichni mohli užít zaslouženého volného dopoledne, které skupinky ,,Aqua" využila ke společné návštěvě místního Městského koupaliště, jež kupodivu i po jejich odchodu mohlo plně fungovat.
Skupina Zoologů, pod vedením Profesorky Gronesové csk, navštívila místní ZOO, kde v pavilonu divé zvěře se ukázalo, kdo je kdo, lvi i tygři se choulili v rozích svých výběhů.
Trenérská mezinárodní skupina se vydala do centra města na zaslouženou kávu a dortík.
Graig a Vojtěch šli do posilovny. Zkrátka volno jak má být
 

Páteční dopolední trénink byl ve znamení pokračování tématu – obrana a její řízení a komunikace, dosáhli jsme určitého lepšení, ale potřebovali bychom ještě asi tak dvě tréninkové jednotky.
Odpolední program akademie se nesl v duchu: ,,Ukaž co ses naučil", kdy nejdříve na bassebalovém hřišti místních Skokanů, naši účastníci předávali své dovednosti příchozím dětem z dětských domovů a následně jim starší ročníky ukázali co a jak celý týdne trénovali. Své mladší spoluhráče přitom používali jako figuranty.
Po hodině tréninku, který si vedli hráči sami, se role otočily a mladší účastníci ukazovali těm starším, co všechno za týden stihli natrénovat oni sami.
Bylo velmi zajímavé a poučné sledovat práci jednotlivých skupin a individualit. Některé děti dokonce používali slovní obraty mimiku jako Yves či Graig. Pro nás trenéry bylo fantastické sledovat, jak si všichni o tréninku povídají, jak si opravují chyby, diskuze o důvodech daných cvičení a nácviků.

Po této tréninkové části ovšem nastal čas i pro vlastní herní poměření sil.
Nejdříve se v krátkém čase utkali v duelu Zajíci, následně Klokani, pak Kohouti a na závěr Moskyti. Všechna utkání si děti rozhodovali sami, neboť i možnost řízení utkání u dětí rozvíjí jejich dovednosti. Trenéři se hlavně zajímali na prvky hry, která byla celý týden rozvíjena, tedy volný prostor a obrana. Nutno říct, že mladší kategorie ve svých zkrácených duelech tyto prvky používala bravurně, starší kategorie inklinovala k již zažitým standardům, tedy individuální hra. To ovšem ukazuje, jak je práce na těchto tématech důležitá v mladším období, protože posléze jde o již zažitou a těžce neměnnou herní dovednost.


A následoval podvečer se společným grilováním pod taktovkou ,,Chef" kuchaře Karle Berounského, který během 9 hodin nasytil všechny hladové krky a mlsné jazýčky, neboť na jídelním lístku dne byly klobásky bílé, červené i modré, kachní jatýrka se slaninou, kuřecí, vepřové i hovězí specialitky, z ryb převažoval losos.
Kdo zrovna nehodoval, hrál společenské hry pro velké i malé.
Odpoledne uteklo strašně rychle a ve 21:30 jsme se vydali na kutě, i když na kutě není to správné slovo, protože nás čekala oblíbená a dlouho očekávaná ,,Kanadská noc" :-)

Dopolední poslední sobotní trénink byl rozlučkový a všichni účastníci si zaběhly běžecké testy, jež budou platformou pro mezinárodní porovnání – mladší kategorie – 700 m, starší kategorie 1050 m.

No a pak už jen následoval generální úklid, přesun na nádraží, cesta vlakem do Prahy a lusk: ,,Jako když střelíš do vrabců:.

Všichni byli rázem pryč.

Všem účastníků děkuji za jejich nasazení a chuť pracovat a být součástí společného cíle,

kterým je zlepšení úrovně Českého ragby.

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy