Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2010 > Akce 2010 - podzim > Archiv zpráv > Atleti, biketrialisté a softballisté v akci.

Atleti, biketrialisté a softballisté v akci.

15.5.2009 Druhé kolo prezentačních dní projektu Sport bez předsudků 2009.

Vážení sportovní přátelé,

koncem dubna a začátkem května se odehrála druhá série prezentačních dní v rámci projektu Sport bez předsudků (SBP). Na programu byla prezentace atletiky, biketrialu a nově také softballu.

            Prvním místem konání byla dne 30. 4. 2009 Ostrava. Na atletickém stadionu v Ostravě Vítkovicích    se sešlo 203 dětí na atletiku a 64 dětí na softball z 16 základních škol z Ostravska. Zde si děti měly možnost vyzkoušet atletické disciplíny a softball. Atletika je v projektu SBP prezentována dětem hravou formou s využitím zábavných pomůcek, mezi které patří např. gumové raketky, pěnové oštěpy nebo koordinační žebříky. Tato forma prezentace se nám opět osvědčila a může být i vhodnou inspirací do výuky atletiky      ve školních podmínkách. V Ostravě nám s atletikou pomáhali lektoři – studenti rekreologie z Ostravské Univerzity, kterým bych ráda touto formou poděkovala za pomoc.

            O prezentaci softballu se v Ostravě postaral klub Arrows Ostrava, který se jako náš nový spoluorganizátor zhostil této funkce velmi akčně. V rámci tréninku softballu se děti seznámily se základy tohoto sportu a s jeho modifikacemi. Bylo vidět, že děti se při softballu bavily. Po skončení tréninku směřovaly dotazy dětí na možnost zapojení se do softballu na Velkém sportovním dni, což samo o sobě dokazuje, že děti softball zaujal. 

            Druhým místem prezentace byl Městský stadion v České Lípě. Zde se dne 13. 5. 2009 konal prezentační den atletiky a biketrialu. Zapojilo se celkem 170 dětí do atletiky a 37 dětí do biketrialu z 8 základních škol z Liberecka. Do prezentace atletiky se nám zapojila také jedna kolemjdoucí základní škola z České Lípy (ZŠ Dr. Miroslava Tyrše), která měla mít ve stejné době na onom stadionu výuku tělesné výchovy. Aby nemusela paní učitelka hodinu zrušit, nabídli jsme jí a dětem, že se mohou zapojit do právě probíhající prezentace. Děti nejprve váhaly, ale nakonec se s radostí zapojily.

            Biketrial, jako již tradičně, proběhl pod vedením několikanásobného mistra světa v biketrialu Martina Šimůnka. Martin pro děti připravil zábavnou dráhu s různými překážkami, které se děti snažily překonat na zapůjčených speciálně upravených biketrialových kolech.

            Posledním místem konání druhé série prezentačních dní byla Praha. Dne 14. 5. 2009 se na atletickém stadionu na Julisce shromáždilo 190 dětí na atletiku a 45 dětí na biketrial ze 17 základních škol z Prahy. Oživením atletiky byla jako v loňském roce účast dětí z Japonské školy z Prahy 17. Překládající paní učitelka vysvětlovala dětem pokyny našich lektorů, doprovázející pan učitel – trenér se s dětmi aktivně zapojil do tréninku a třetí pan učitel nevynechal při focení jedinou akci. Když se pak stadionem ozval bouřlivý potlesk, hned jsme věděli, na které z disciplín se právě Japonská škola nachází. Bylo úžasné vidět takové nadšení z pohybu. Ale ani české děti nebyly pozadu a myslím si, že byly také velmi aktivní a rády se dozvěděly něco nového.

            Biketrial vedl opět Martin Šimůnek, který na Julisce připravil dětem zajímavou dráhu se sjezdem a výjezdem strmého kopce, kličkovanou mezi kužely a nechyběly ani překážky sestavené z nahromaděných palet. Věříme, že si děti minimálně ve stejně hojném počtu najdou cestu k biketrialu také na Velkých sportovních dnech, které se blíží mílovými kroky.

            Na konci každého z prezentačních dní děti obdržely opět malé dárečky a byly pozvány na další akce projektu, kterými jsou prezentace ragby a softballu.

 

Sportování s SBP zdar.                                                                      

Za celý tým SBP Veronika Kladivová.  

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy