Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2012 > Fakt drsný trénink ragby

Fakt drsný trénink ragby

19.10.2012

Ve čtvrtek 18. října proběhl společně s projektem Sport bez předsudků speciálně zaměřený trénink ragby pro účastníky Školní ligy ragby.

Všechny tři, devadesát minut trvající tréninkové jednotky vedl trenér II. třídy České ragbyové unie a trenér současného týmu kadetů RC Tatra Smíchov, Karel Ševčík se svými asistenty Markem Šimákem a Matoušem Hodkem.

Tréninkové jednotky byly zaměřeny na rozvoj všech důležitých aspektů ragby, mezi které patří hlavně disciplína, respekt a až posléze sportovní schopnosti. Tímto malým sportovním kempem prošlo celkem 80 děvčat a chlapců ve věku od 8 do 15 let.

Cílem tréninkové prezentace byl rozvoj již získaných znalostí u dětí, které se dlouhodobě a pravidelně zúčastňují Školní ligy ragby, ale také prezentace ragbyové kultury ve společnosti a jeho vliv na chování jednotlivců ve skupině se zaměřením na školství.

Bylo zajímavé pozorovat jak zprvu rozjívené až mnohdy neukázněné skupinky postupně aktivně a rády plní netradiční úkoly, během mluveného projevu trenérů jsou v pozitivní tichosti a s jakým nadšením přidávají své nápady v rámci společného řešení problémů.  Všechny tréninkové jednotky posléze postupovaly kupředu a všichni účastníci si hlavně odnesli spoustu nových dovedností, zdokonalili se v již získaných schopnostech, ale hlavně se celou dobu ragby bavili na 100%.

Děkujeme Tatře Smíchov za organizaci a zajištění této prvotní akce pro základní školy v rámci našeho projektu.

Alexander Krizovský

 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy