Fotbalmánie 2008

2.6.2008

Fotbalmánie 2008
Fotbalmánie 2008

Poslední květnový víkend to ve sportovním areálu ERPET vypadalo, jakoby se fotbalové mistrovství Evropy přesunulo z Rakouska a Švýcarska na levý břeh Vltavy.

Na perfektně střiženém fotbalovém trávníku se konala první Fotbalmánii, kterou ERPET na svých venkovních sportovištích uspořádal. Abyste rozuměli, tohle není žádná komorní akce, ale parádní turnaj, na který se sjelo 120 malých fotbalistů z celé České republiky. Sportovní areál ERPET připravil tolik atrakcí a tak zajímavý program, že se tedy nenudilo žádné dítě, ba dokonce ani dospělý. Některé děti sledovali čarování kouzelníka, další daly přednost koupání ve venkovním bazénu, jiné sledovaly ukázku juniorského rugby s vysvětlením pravidel této hry, opodál parta kluků hrála hokej s tenisákem a ti nejmenší řádili na nafukovacích gumových atrakcích. Odvážnější a akčnější děti si pak na mechanickém divokém býkovi vyzkoušely, jak nejistou má své sedlo kovboj.

Luboš Rákosník organizátor celé akce za ERPET vysvětluje, že celá akce se konala na podporu dětí z dětských domovů: „Rozhodli jsme se tento netradiční turnaj uspořádat nejen proto, aby děti z dětských domovů měly příležitost si u nás zasoutěžit a pořádně se vyřádit, ale abychom podpořili nadaci UNICEF, na jejíž konto výtěžek z celé akce putoval. Měli jsme trochu strach z počasí, ale po deštivém týdnu se o víkendu najednou obloha umoudřila a vysvitlo sluníčko,“ říká s úlevou Luboš. Inu, když jde o dobrou věc, i svatý Petr přiloží svou ruku k dílu. O zbytek se pak vedle sportovního areálu ERPET postarali sponzoři a partneři akce SK Smíchov, Astro Capital, Nadace ČEZ, Městská část Praha 5, Czech Ladies Golf Association, Pepsi, Karlovarské minerální vody, Haribo, Servis 365, USK Praha, Centrum Babylon Liberec, ČT4 Sport, Tomáš Ivanovič – Tsunami, SBP Ragby, SIEMENS, Best4Man, Tom Gryf, klinikazdravi.cz, Taneční skupina SQUIB, FORTEL DESIGN, ERPET MEDICAL CENTRUM, Kadeřnictví PICASSO, Leros, Aspire Sports, SPITFIRE, DŮM VÍNA, PHILLIPS z nichž někteří přispěli na akci finančně, jiní cenami pro vítěze turnaje, kterým se stalo mužstvo SK Slavia Praha, (na druhém a třetím místě skončily týmy FC Slovan Liberec a AC Sparta Praha), a samozřejmě dalšími drobnými dárky pro všechny děti, které se přišly i se svými rodiči na pražský Smíchov pobavit. Turnajem hráče i diváky provázel sportovní komentátor David Kozohorský. Děti tu mohly také potkat a vyzpovídat slavné sportovce: fotbalistu Lukáše Jarolíma, hokejistu Romana Červenku, basketbalisty Martina Šťastného a Michala Vocetku a golfistu Zdeňka Jehličku. Kromě nich se programu zúčastnila herečka Yveta Blanarovičová a zpěvák Roman Lasota. Kdo ale tohle všechno letos nestihl, nemusí být smutný. Luboš Rákosník nám všem slibuje, že za rok se ve sportovním areálu ERPET určitě zase sejdeme. Ale proč vlastně až za rok? Přijít můžete klidně i dřív, protože užít si pohyb a pohodu si tady můžete každý den.

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy