Sport bez předsudků > Archive > Aktuality > Herci seriálů televize Nova hráli ragby

Herci seriálů televize Nova hráli ragby

8.4.2011

Ve středu 6. března od 14:00 hodin se hřiště jednoho z pořadatelů projektu Sport bez předsudků změnilo na pravou ragbyovou Arénu ve které vystupovali známí představitelé televizních seriálů Televize Nova – Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2.

V průběhu dvou hodin speciálního tréninku pod vedením hlavního trenéra Karla Bambucka Ševčíka, Karla Berounského, Filipa Vacka a Martina ,,Mamuta,, Čtvrtníčka z ragbyových klubů  RC Tatra Smíchov a TJ Sokol Mariánské Hory – Ostrava a za aktivní účasti ragbistek z těchto klubů se známí herci a herečky zmíněných televizních seriálů změnili v opravdově smýšlející sportovce – ragbisty.

 

V průběhu akce nešlo jenom o zvládnutí sportovních dovedností, ale zejména o pochopení smyslu a podstaty ragby a jeho vlivu na utváření lidské společnosti, kterou je ragby známo zejména v anglosaském a francouzském školství, kde tato sportovní disciplína je jedním ze základních pilířů výchovy na základních školách a zejména na gymnáziích či lycejních středních a vyšších školách.

Být členem ragbyového družstva zde znamená mnoho, jde o zisk společenské prestiže             a zároveň o známku osobní cti.

 

Protagonisté seriálu Ulice a Ordinace v růžové zahradě 2, se mimo jiné dozvěděli, že dívky,  které s nimi společně na závěr sehráli ostrý ,,Test Match,, mezi  oběma seriály, jsou právě ,,dcerami,, sportovně sociálního projektu Sport bez předsudků, který již devět let prezentuje sport, tedy nejenom ragby, jako vhodnou formu trávení volného času dětí               a mládeže.

 

Protagonisté obou seriálů se v krásném slunečném odpoledni proměnili v hráče známých ragbyových velmocí, herci ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a děvčata ragbyového klubu RC Tatra Smíchov zastupovali jižní polokouli a ragbyovou velmoc Nový Zéland.

Družstvo Ulice a dívek z Ostravy prezentovali posledního pokořitele Nového Zélandu na posledním Mistrovství světa v Ragby, družstvo Francie.

Na závěr tréninkového odpoledne, kde se herci měli možnost seznámit se základy ragby          se v závěrečném a napínavém, duelu projevila ragbyová vyspělost družstva Francie, jež pokořila Nový Zéland 25 ku 5.

Ve výběru Ulice, jež prezentovala Francii, exceloval Jakub Štáfek, který položil celkem 4x a zaznamenal pro svůj tým 20 bodů.

Jeho výkon komentovala jeho seriálová sestra herečka Patricie Kolaříková: ,, Jakub je dobrý sportovec, ovšem také velký sólista, on si dnes vystačí sám, ale je fajn, že nás bere jako tým!,, Nicméně on i tenis snad hraje sám,, podotkla během hry.

 

Organizátoři akce Karel Ševčík a Karel Berounský v závěrečném III. Poločase odměnili kapitány   a zástupce obou družstev drobnými ragbyovými dárky, ale také poukázali na skutečnost, že ragby si stále udržuje svoje tradice, mezi které také patří okamžité potrestání nedostatku disciplíny nebo respektu, což na vlastní kůži poznal, právě Jakub, že pozdní příchod se mezi ragbisty nevyplácí. Byl ihned potrestán tak zvaným ,,penalty drinkem,, pro tyto účely připraveným speciálním pohárem a nápojem nevalné chuti.

 

Slovy herečky Jany Strykové (Ordinace v růžové zahradě 2) prezentovali účastníci akce svoji podporu našemu projektu, který se v letošním roce představí postupně Praze, Ostravě, Libereckém a Olomouckém kraji.

 

Jakub Štáfek, jež v seriálu Ulice prezentuje postavu Matěje Jordána, nám v rámci III. Ragbyového poločasu o akci řekl: ,, nikdy bych nevěřil, že ragby může být tak fyzicky náročné, ale zároveň tak fajn, jsem rád, že jsem se toho tolik dozvěděl a naučil, i když tréninkové manko jsme jen těžko doháněli a proti jsme si pomáhali pro akci zvoleným pokřikem: ,, ulice juhaya, ulice juhaya,,. Ragby je fakt super sport!

  

 

Karel Ševčík – koordinátor projektu

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy