Horké podzimní akce RAYP

6.8.2015

Ragbyový Letní kemp akademie v Olomouci, proběhl potřetí za sebou a můžeme konstatovat, že byl zdařilý po všech stránkách, ať už technickým, organizační zázemím, kvalitními tréninkovými tématy a jednotkami, nasazením odborných asistentů a organizačních pracovníků.

Do tréninků se zapojilo i přes 20 dětí a 5 trenérů z místního klubu, za což jsme byli velice rádi.

 

Co nás však čeká do dalšího období:

V pondělí 10. srpna odstartuje vícedílný seriál z dílny známého českého dokumentaristy Jana Vágnera, který poukáže na Olomoucký Letní kemp, ale zejména poodhalí důvody, proč akademie vznikla, znovu představí její cíle, ukáže tváře hlavních protagonistů a také představí naše plány do budoucna.

Budeme velice rádi za vaše názory a připomínky!

 

Září, cesta do Francie aneb první vlaštovky v zahraničí

V prvním týdnu v září odcestují František Balák a Lukáš Plocar do francouzského Maconu, kde nastoupí dvouletou studijní a sportovní stáž. Oba dva nyní podstupují i za podpory akademie intenzivní kurz francouzštiny.

Co od nich Macon očekává?

Že se dostanou do kádru hlavního juniorského družstva nejvyšší francouzské úrovně a posléze se vydají na plně profesionální dráhu.

Proč to očekává?

Protože oba dva hráči mají skvělé předpoklady stát se výborným ragbistou a jejich výsledky je k tomu předurčují. Do Francie dostali nabídku i další mladí hráči, ale zde došlo k tzv. „Rodinému syndromu“ .

Co očekáváme my?

Že i s naší technickou, organizační ale také finanční podporou se prosadí a tím ukážou cestu dalším následovníkům, které bychom v průběhu podzimu opět poslali do Francie na Testy. Tentokráte se bude jednat o ročníky narození 1999 a 2000.

O průběhu francouzské anabáze nás budou oba hráči informovat.

 

Podzimní kemp RAYP

Rádi bychom letos na podzim v období kolem 28. října opět uskutečnili Podzimní krátký čtyřdenní kemp buď v Praze, Velké Morávce, Brně, Plzni nebo Olomouci.

Proč tolik možných destinací?

Na to je jednoduchá odpověď, organizace se nám sami nabízejí s podporou a možností spolupráce neb se jim naše myšlenky a způsob práce zamlouvají.

 

Testy ve Francii – 2. kolo

Koncem listopadu bychom také rádi uskutečnili první mezinárodní turné, které bychom opět rádi i za přispění Yvese Perrota propojili s možností posouzení našich hráčů a jejich možného následného uplatnění ve francouzských klubech.

 

Tour Ireland – CORK

Také můžeme přijmout velmi velkorysé pozvání od Irské ragbyové federace a Ragbyového klubu v Corku a přivézt sem na prodloužený víkend chlapce ve věku od 10 do 14 let. Kdo byl jednou v Corku, chce se navždy vracet!

 

Tackle and Score!

Ovšem ještě dříve než skončí léto, bychom rádi, pomohli Honzovi Macháčkovi s jeho krásným projektem Tackle and Skore, který podporuje velmi známá a etablovaná společnost orientující se na mladé extrémní sporty a Outdoor aktivity- ,,můžeme zatím jen naznačovat“ 

Projekt je zaměřen na všechny věkové kategorie a jeho cílem je: rozběhni se a skóruj, ovšem druhý protivník tě chce zastavit stůj co stůj.

První oficiální akce proběhne v pátek 21. srpna ve slavistickém Edenu.

 

Nahráváme všem aneb Ragby, sport pro tebe!

Od září se opět zapojíme do připravovaného podzimního kola prezentace ragby a MINI náborů na školách, zejména na Praze 1, 5, 6, 13 a 17, ovšem posléze nabízíme společně s projektem Sport bez předsudků a Tatrou Smíchov svoji pomoc i nově vzniklým oddílům, kde se loni na podzim či letos na jaře představil.

 

A co pěkného chystáme pro rok 2016?

Zimní, jarní tréninkový kemp, ale hlavně Červnový kemp, společně s Novozélandským týmem Ambassadors, kteří se v Praze představí již podruhé.

A v červenci velký Letní kemp opět v Olomouci, zde bude ovšem poněkud omezený počet zájemců a způsob přihlášení bude porovnáván na předchozích testovacích kempech.

 

Tož tak, zatím užívejte léto a sledujte RAYP TV

 

Váš Karel Ševčík

 

Loading...

Aktuálně

Stáhněte si brožuru k 15. výročí

 

Generální partner

České ragby podporuje

 

Diamantový partner

    

Zlatý partner

    

Mediální partner

Oficiální dopravce

Hlavní partner 

    

Partner sportovního vybavení

Stříbrný partner 

Partner regenerace

 

Partner ubytování

 

Partneři

                

Organizátor  

  
Loading...

Aktuálně

Stáhněte si brožuru k 15. výročí

 

Generální partner

České ragby podporuje

 

Diamantový partner

    

Zlatý partner

    

Mediální partner

Oficiální dopravce

Hlavní partner 

    

Partner sportovního vybavení

Stříbrný partner 

Partner regenerace

 

Partner ubytování

 

Partneři

                

Organizátor