Jak projekt funguje

Jak projekt funguje

Každý rok se pod odborným vedením reklamní a marketingové agentury Zaviko rozbíhá nový ročník tohoto sportovně-sociálního projektu.

Tento projekt, jež si klade za cíl prezentovat dětem sport jako alternativní možnost trávení volného času, zatím probíhal ve čtyřech regionech a vždy byly hlavním sportovním partnerem ragbyové kluby: Ostrava - TJ Sokol Mariánské Hory, Vyškov - RC JIMI Vyškov, Praha 5 a Liberecký kraj - RC Tatra Smíchov, které významně přispěly k úspěchu této akce.

Projekt probíhal pod mottem: Sport je jediná závislost, která nezanechává následky.

Během prezentačních dnů se dětem představily čtyři sporty: dva individuální - atletika a plavání, a dva kolektivní- fotbal a bezkontaktní ragby. Samotné děti si mohly vybrat sport dle vlastního naturelu nebo chuti. Velmi nás překvapil zájem dětí, hlavně dívek, také jsme nečekali, že nejvíce zastoupenou věkovou kategorií budou děti ve věku 15ti let.

Samotný projekt má dvě fáze: nejdříve proběhne prezentace sportů formou tréninkových dnů a poté následný závěrečný Velký sportovní den, kdy v jeden den probíhají soutěže ve všech sportech a na různých sportovištích najednou. Nejvíce dětí na tomto závěrečném dni bylo ve Vyškově, kde proběhl letos již II. ročník projektu a nejkvalitnější sportovní výkony byly vidět v Liberci, kde se děti z Liberce, Jablonce nad Nisou, Semil, České Lípy a Lomnice nad Popelkou velmi zdatně a s velkou chutí zhostily i soutěže v bezkontaktním ragby.

Pro rok 2006 připravujeme zapojení dalších regionů, kde působí ragbyové kluby. Po dlouhém rozhodování jsme dospěli k názoru, že můžeme zvládnout pouze 6 regionů. Ke stávajícím regionům tedy přibude Brno - RC Dragon Brno, Říčany - RC Říčany a dojde k rozšíření pražského regionu - Praha 9 - RC Sparta Praha, Praha 6 - RC Tatra Smíchov, Praha 10 - RC Slavia Praha.

Hlavní cíle projektu:

  • popularizace sportů: bezkontaktní ragby, plavání, atletika a fotbal
  • prezentace sportu jako možnost využití volného času dětí
  • založení nových školních kroužků
  • vytvoření oblastních a celostátních soutěží v bezkontaktním ragby

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy