Marie Řihošková partner SBP

Marie Řihošková partner SBP
Marie Řihošková partner SBP
Marie Řihošková partner SBP

Projekt SBP se stal partnerem dlouholeté reprezentantky v české kanoistice a také velké fanynky ragby Marie Řihoškové, která je držitelkou řady významných ocenění a která letos ve Světovém poháru v pražské Troji (20.-22.6.08 )vybojovala krásné páté místo.

Marie se pod hlavičkou SBP zúčastnila hned po Poháru také závodů v Tacenu a z obou událostí nám napsala pár postřehů.


Komentář k SP Tacen

Tacen je předměstí slovinské Ljublaně, takže nás čekal asi 700km výlet na jih. Teplota ovzduší to jen potvrzovala, v hotelové jídeně bylo jako v sauně.

Další změnou bylo startovní pořadí, jedeme spolu s C1 až odpoledne, takže se pěkně opečeme 

Tacen je specifický kanál, začíná celkem ostrým sešupem zakončeným válcem, takže když to v tomhle místě zkazíte, ani nemusíte jet dál, teda pokud nejezdíte K1ž, tam se dá jet na bednu i s protočením (což nakonec v neděli předvedla Gaba Stacherová).

Ale nepředbíhejme. Sobotní kvalifikace měla celkem netradičně postavenou trať, brána číslo jedna byla níž než dva a tří. S Irčou startujeme hned za sebou, takže si trenéři trochu stěžují, že jim komplikujeme život (zase). No a jak to dopadlo? Čtvrtá já a páta Irča, takže v semifinále pojedeme zase za sebou.

Semifinálová trať má průskok do levého vracáku, takže dilema jestli zleva nebo zprava. Napřed chci jet zprava, pak to hodně kajakářů uprava zkazí, takže zleva. No ještě na startu váhám a nakonec teda zleva. Začátek tratě jsem teda zvládla, ale světe div se, skončím na 16 protivodě, nějak to neklaplo s nájezdem a musím dělat trestné kolečko, málem tam ještě seskáču nějaký šutry.

No nic, jsem asi 24, Irča 20  držíme spolu basu. Takže obě sledujeme dámské finále ze břehu, otřepané klišé že chybama se člověk učí zase přišlo ke slovu.

Sbalit věci, na dva dny domů a ve středu do německého Augsburgu a pak rovnou do španělského Seu d’Urgell, taky pěkný výlet, tam se těším.


Komentář k SP Troja:

Páteční kvalifikace byla větrná, ale mně to nevadilo, brány jsem objížděla obloukem a vůbec jsem jela dost na jistotu, aby se mi nestalo třeba to, co Hochschornerům. Minutá brána a je po závodě.

Na trati mám několik neoblíbených kombinací v první jízdě jsem vypadla z vlny v 10 a musela jsem si dát trochu trenažer, abych tu bránu vůbec stihla. V druhé jízdě jsem si to pohlídala a už to bylo bez excesů. Jsem pátá, to je dobrá pozice pro zítřejší start. Od Jany Dukátové jsem dostala asi 10 vteřin :-/ dělám jako že nic .

Televizní přenost má přestávky mezi kategoriemi a jelikož je Štěpánka zaneprázdněná přípravou, tak jdu na rozhovor já. Můj první v životě „v civilu“, tak blekotám, ale nikomu to moc nevadí.

V sobotu je start až v 10hod a taky jsou delší intervaly, což znamená, že můžu vstávat později, hned je to trochu lepší. Před semifinále jsem vždycky nervózní. Jednou jízdou se kvalifikuje 10 nejlepších do finále, takže už o něco jde a chyby jsou povoleny pouze drobné.

Tak jedu, hned šťouch na první bráně, takže pak chvátám co to jde abych měla to finále a je z toho nejrychlejší čas první jízdy, s tím šťouchem jsem ovšem až šestá. To je dobrý, v holkách se většinou dost chybuje a snad pojedu ve finále líp, ze zadu se líp útočí 

Finále je velká show, pání komentátoři se snaží (občas až moc). Trochu jsem to zkazila a vůbec se mi nejelo tak dobře jako první jízdu. Že by únava? Nakonec je výsledek druhé jízdy stejný jako té první, takže sice o dvě vteřiny pomaleji, ale čistě. V součtu páté místo, maximální spokojenost.

Další rozhovor, tentokrát v tandemu s Irčou (Štepánka musí na flowers ceremony), Vichnar z nás málem padá pod stůl..

A je hotovo, sprcha, pomoct s návratem tratě a okolí do normálu a v 19hod začíná párty…..

 

Ve středu 25.6. jedem do Slovinského Tacenu na další SP, tak už se těším až vypadnu z Prahy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy