Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2011 > Ostravsko bez předsudků 21. 9. 2011

Ostravsko bez předsudků 21. 9. 2011

29.9.2011

Nadace OKD zahájila podzimní část vzdělávacího a sportovního projektu Ostravsko bez předsudků 2011

 

Ve středu 21. září se na hřišti sportovního areálu Havířovské základní školy Generála Svobody, uskutečnila zahajovací akce sportovně – sociálních projektů prevence kriminality a patologických jevů, které podporuje jako Diamantový Partner projektu i Nadace OKD.

 

Celá akce je koncipována jako popularizace sportovních disciplín, fotbal, atletika a ragby.

Více jak 300 dětí si mělo možnost vyzkoušet základy fotbalových dovedností, atletických disciplín a také dnes již stále více populárního ragby.

Celý den nám přálo teplé a slunečné počasí a proto si děti, ale i přítomní diváci z řad pedagogů a rodičů dětí, mohli pochvalovat nadšení a chuť zúčastněných aktérů, které se ,,bez bázně a hany,, pouštěli do sportovních výkonů.

K dobrým výkonům přispěla i skutečnost, že děti měly na sobě repliky fotbalových dresů české fotbalové reprezentace i se jmény a čísly našich opravdových reprezentantů.

 

Lektoři projektu po celou dobu trpělivě představovali dětem základy sportovních disciplín a také sportovního chování.

V rámci podzimního a jarního programu se účastníci projektu postupně seznámí s různými sportovními disciplínami a celý program bude zakončen v červnu Velkým sportovním dnem Nadace OKD a projektu SBP.

 

Prezentační dny projektu se na podzim postupně představí v různých regionech České republiky a posléze se na Ostravsko vrátí v říjnu.

 

Karel Ševčík – koordinátor projektu

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy