Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2011 > Ostravsko bez předsudků 23. 11. 2011

Ostravsko bez předsudků 23. 11. 2011

25.11.2011

Projekt Sport – Ostravsko bez předsudků zavítal 23. listopadu 2011 i do města Karviná, kde nadchnul takřka šedesát dětí pro ragby!

Projekt Sport – Ostravsko bez předsudků, jehož Generálním partnerem pro rok 2011 je Komerční banka a Diamantovým partnerem Nadace OKD,

je v našich podmínkách vskutku unikátním společenským, vzdělávacím a sportovním projektem, usilujícím zejména o aktivní sportovní zapojení dětí v rámci běžného života.

Projekt v letošním roce rozvíjí svoji činnost nejen v Moravskoslezském kraji, ale také v Praze, Středočeském kraji, Libereckém kraji, Olomouckém kraji a Jihomoravském kraji a příští rok oslaví již 10 let svého trvání.

Již od počátků své existence si klademe nemalé cíle - aktivně zapojit a nadchnout děti pro sport je dozajista jedním z nich - v dnešní době je totiž pravidelná a organizovaná činnost jako sport u nejmenších spíše výjimkou.

Sport bez předsudků se snaží o změnu sociálních návyků, přičemž je určen všem žákům a žákyním českých základních škol.

Organizátoři projektu jsou si totiž dobře vědomi faktu, že pravidelná sportovní aktivita přispívá nejen k rozvoji individuálních a kolektivních schopností dítěte, ale také k posílení psychických a mentálních vlastností jedince. Individuální a týmové sportovní aktivity celkově usnadňují socializaci a zařazení v běžném životě, umožňují navázání nových přátelství a v neposlední řadě též přispívají k předcházení kriminality, neboť potlačují patologické změny v chování jedinců. Díky SBP a pravidelné sportovní činnosti se tak děti namísto lenošení u televize či počítače učí efektivně využívat svůj volný čas, posilovat svou fyzickou i psychickou stránku i rozvíjet svou osobnost a smysl pro zodpovědnost. Projekt „usnadňuje“ roli rodiče a pomáhá děti motivovat k lepším výkonům na hřišti i v životě.

O tom, že akce SBP děti skutečně baví a motivují se mohl každý přesvědčit ve středu 23. listopadu v Karviné. Ačkoliv se měla akce původně uskutečnit na čerstvém vzduchu, kvůli nepříznivé hydrometeorologické situaci musela být nakonec uskutečněna v jedné z tělocvičen ZŠ Borovského - vůbec to však nevadilo.

Celkem 61 dětí ze ZŠ Borovského a ZŠ Prameny si zde s chutí a nadšením užívalo čtyřhodinovou „péči“ zkušených lektorů SPB a hráčů ostravského ragbyového týmu TJ Sokol Mariánské Hory, učících děti základům ragby. I přesto, že tento sport dokáže být drsný, zúčastnění žáci a žákyně odcházeli s úsměvem na rtech a s kapsami naplněnými drobnými dárky od partnerů projektu.

Všichni zúčastnění byli navíc pozváni do jarní části projektu SBP a mají se tedy i po Vánocích na co těšit!

 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy