Sport bez předsudků > Archive > Aktuality > Podpora sportu a ragby v Jižních Čechách

Podpora sportu a ragby v Jižních Čechách

5.10.2012

Praha 5. října 2012

 Minulý týden proběhla poslední podzimní akce projektu Sport bez předsudků, která byla zaměřena na prezentaci sportovních disciplín v Jižních Čechách. Projekt pod názvem Najdi svůj sport, prezentoval čtyři druhy sportu – atletiku, fotbal, basketbal a ragby.

Patronkou projektu je Kateřina Neumannová a záštitu poskytnul i Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola.

 Projekt s příznačným názvem – Najdi svůj sport, se postupně představil v Českých Budějovicích, Strakonicích, v Písku a Táboře.

Celková účast byla přes 2000 účastníků převážně školního a předškolního věku.  

Všem zúčastněným organizacím, školkám, školám bude poskytnuto sportovní vybavení v celkové hodnotě 100 000,- Kč.

Projekt má také čtyři individuální vítěze v kategorii Rodinných družstev, kteří se mohou těšit na víkendový pobyt na Chalupě Kateřiny Neumannové na Šumavě.

A také na vstupenky na český fotbalový národní tým.

Projekt Sport bez předsudků vstoupil letos na podzim do své desáté jubilejní sezóny.

V letošním ročníku se mohou naši účastníci opět těšit na neúnavnou propagaci zdravého sportovního stylu a prezentací sportovních disciplín, ale také na naše nové partnery a soutěže.

Již v Jižních Čechách se prezentovala na našich akcích patronka projektu Katka Neumannová, která s sebou vždy přivezla některého z našich olympioniků, ale hlavně účastníci si mohli zblízka prohlédnout vybavení naší olympijské výpravy z Londýna 2012, které dodala společnost Alpine Pro.

I když je nutno podotknout, že v rámci malé ankety, kterou jsme na sportovištích mezi dětmi provedli, byla úroveň znalostí a podvědomí o sportu na velmi nízké úrovni. Letní olympijské hry sledovala pouze malá hrstka účastníků, ale nejvíce zarážející je skutečnost, že pravidelnou sportovní činnost má jen necelých 6% z celkové účasti, což je mizivých 120 dětí ve věku od 4 do 15 let. Takže již asi chápete naše hlavní cíle projektu. Nejoblíbenějším sportem bylo jednomyslně mezi dětmi zvoleno ragby, takže jen doufáme, že se nám děti zapojí do jarní Školní ligy ragby.

Nu, máme minimálně do dalších deseti let co dělat!

Již ve čtvrtek 18. října se projekt přesouvá do hlavního města, kde se postupně představí společně všechny čtyři sportovní disciplíny, ale bude také místo pro opravdový ragbyový trénink, který je připraven pro pravidelné účastníky Školní ligy ragby. A kdo se na něm objeví?

To je zatím tajemství, nechte se překvapit!

 

 Karel Ševčík

Hlavní koordinátor projektuLoading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy