Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2012 > Praha 5 - Sport bez předsudků

Praha 5 - Sport bez předsudků

23.4.2012

Praha 17 - Sportovní areál ZŠ Genpor. Fr. Peřiny – čtvrtek 19. dubna 2012

Prezentační den – ragby

Zúčastněné základní školy – ZŠ Genpor. Fr. Peřiny, ZŠ Jana Wericha, ZŠ Laudova – Praha 17, ZŠ Vybíralova – Praha 14, ZŠ Podbělohorská, ZŠ Grafická, ZŠ Nepomucká – Praha 5, ZŠ Kuncova, ZŠ Mládí – Praha 13, ZŠ Petřiny – Praha 6, ZŠ Vodičkova, ZŠ Brána jazyků – Praha 1

 Celkový počet účastníků - 286

 

Čtvrtek 19. Duben byl ve sportovním areálu ZŠ Genpor. Fr. Peřiny určen prvnímu prezentačnímu dni sportovně – sociálnímu projektu prevence kriminality a patologických jevů - Praha 5 – Sport bez předsudků. V rámci projektu, který se letos koná v Praze již poosmé, se představila stále populárnější sportovní disciplína – ragby. Tento sport přilákal na sportoviště na 286 převážně neregistrovaných sportovců, kteří měli chuť si vyzkoušet pro ně tento netradiční sport.

Cílem tohoto ojedinělého projektu je prezentovat dětem a mladé generaci sport jako možnost aktivního trávení volného času. Že je tento cíl každým rokem naplňován, je již nyní zřejmé, hodně by nám o jeho přínosu mohl povědět spolupořádající ragbyový oddíl RC Tatra Smíchov, jehož kategorie mládeže jsou nyní naplněny až po okraj.

V rámci projektu se postupně představí i jiné sportovní disciplíny, atletika a fotbal. V červnu si budou moci děti ověřit své získané dovednosti na velké akci, takzvaném Velkém sportovním dni, kdy proběhnou závody a turnaje všech vyhlášených sportů ve všech věkových kategoriích.

Organizátoři projektu velice oceňují podporu všech pražských městských obvodů a částí, které zde mají zastoupení. Velké poděkování patří těmto Městským částem – Praha 5, Praha 1, Praha 13, Praha 14 a Praha 17.

Zvláštní poděkování věnujeme našemu Generálnímu partneru - společnost T. I. V a Diamantovému partneru - Komerční banka. Obě společnosti vyjadřují podporu našemu projektu již více než 5 let.

Akce se každoročně účastní děti a mládež i z jiných pražských obvodů a příměstských částí Hlavního města Prahy, doufáme, že i letos najdou jejich zájemci cestu za námi na sportoviště.

Cílem projektu je představit účastníkům sport jako alternativní možnost aktivního trávení volného času. V rámci prezentačních dní se na akcích v Praze postupně prezentují dnes již velmi oblíbené sportovní disciplíny, mezi nejoblíbenější patří atletika následovaná fotbalem a ragby.

V průběhu letošního ročníku se poprvé představila nová soutěž pro samotné účastníky – losování o celoroční pitný režim Hlavního partnera regenerace – Ondrášovka a. s..  Také se soutěží o vstupenky na utkání české fotbalové reprezentace, které proběhne v pátek 1. Června v Praze mezi Českou republikou a Maďarskem.

Další poděkování patří všem účastníků a ostatním partnerům projektu.

Alexander Krizovský

 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy