Sport bez předsudků > Archive > Aktuality > Prezentace a podpora sportu v Jižních Čechách

Prezentace a podpora sportu v Jižních Čechách

14.9.2012

Praha 13. září 2012

  Zoom gallery

 Tento týden se rozběhly první sportovně společenské dny nově vzniklého projektu pro děti, mládež a dospělé – Najdi svůj sport. Projekt organizuje občanské sdružení Sport bez předsudků a hlavním patronem je olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Zoom gallery

Projekt si klade za cíl představit dětem a veřejnosti několik sportovních odvětví, mezi něž se vklínilo i ragby, které si svou oblibu mezi dětmi nachází stále rychleji a ve velké míře.

  Zoom gallery

Sport bude v blízké budoucnosti plnit velmi důležitou roli ve formování každé osobnosti a jeho obliba i nadále poroste, mladé generace se budou chtít nejen vzdělávat pasivní formou, ale také bude požadavek na aktivní zapojení, což právě sport nabízí v plné míře.

  Zoom gallery

Vedle ragby se mají účastníci možnost seznámit se základy fotbalových, atletických a basketbalových dovedností.

  Zoom gallery

Projekt s příznačným názvem – Najdi svůj sport, se již představil v Českých Budějovicích a Strakonicích, dále pokračuje prezentací v pondělí 17. září v Písku a ve středu 26. září v Táboře.

  Zoom gallery

V Českých Budějovicích jsme ve sportovním areálu místního Sokola, za slunečného počasí přivítali na 380 dětí a 58 rodinných týmů. Na všech zúčastněných dětech byla vidět opravdová radost z pohybu, ale opravdovou explozi nadšení jsme měli možnost vidět při losování hlavní ceny pro rodinné týmy. Přesně v 17:00 hodin jsme vylosovali vítěze víkendového pobytu v Chalupě Kateřiny Neumannové na Šumavě a vítězem se stala ještě soutěžící a tedy přítomný rodinný tým složený z maminky a syna, jejichž radost byla opravdu upřímná.

  Zoom gallery

Ve čtvrtek 13. Září nás ve Strakonicích čekalo úplně odlišné počasí, zatažená obloha, mrholící déšť a pouhých 13 stupňů na teploměru. O to větší radost nám pak dělaly proudy dětí ze Strakonic, ale i okolí.

  Zoom gallery

Do samotného dne se zapojila i Kateřina a Filip Dvořák - rychlostní kanoista, pátý z Londýna, kteří si s dětmi povídali o sportu a rozdávali podpisy o sto šest. Kolem poledne se na náš projekt přijel podívat i samotný pan hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, který našemu projektu poskytl záštitu a podporu. Celkem si ve Strakonicích vyzkoušelo naši sportovní nabídku více jak 35 dětí a 62 rodinných týmů.

  Zoom gallery

V průběhu celého sportovního dne je pro zájemce přichystána prezentace olympijského oblečení našich reprezentantů od společnosti Pro Alpine a také máte možnost získat některou z cen od Hlavního partnera projektu – společnosti ČEZ – Jaderná elektrárna Temelín.

  Zoom gallery

Pro účastníky z mateřských a základních škol jsou nachystány ceny v podobě sportovního vybavení.

  Zoom gallery

 Osobně jsem jako propagátor ragby na školách velice rád, že si Kateřina vybrala do prezentovaných sportů i ragby, které je po sportovní, ale zejména společenské stránce velmi vhodným sportem pro všechny generace. Samozřejmě bych rád vyslovil poděkování všem našim partnerům bez kterých bychom podobné projekty nemohli pořádat.

 

Karel Ševčík

Hlavní koordinátor projektu

 

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy