Sport bez předsudků > Archive > Projekt podporují

Projekt podporují

rappaport0.jpg

Komerční banka, a. s.

S projektem Sport bez předsudků se Komerční banka setkala poprvé v roce 2006.

Postupně jsme mohli poznávat cíle projektu a sledovat, jak pomáhá v regionech České republiky vybavit školní tělocvičny, motivuje děti ke sportování a zlepšuje jejich schopnost rozvíjet sociální kontakty a sebe sama.

Účastí na sportovních akcích poznají žáci základních škol, že smyslem sportu není jen vítězství, ale především kontakt s ostatními sportovci, radost z vlastního výkonu a přirozená podpora touhy zlepšovat se ve všem, do čeho se pustíme.

Díky možnosti vyzkoušet si nejen kolektivní sporty, kde bez spolupráce s ostatními nemůže být nikdo úspěšný, ale i sporty individuální, kde je úspěch založen do určité míry na výkonu a odhodlání jednotlivce, se zároveň děti připravují na situace, které je po odchodu ze základní školy v každodenním životě běžně čekají.

Neprofesionální sport je jednou z oblastí, které Komerční banka a mateřská skupina Société Générale systematicky podporují. Věřím, že v roli nového generálního partnera projektu Sport bez předsudků pomůžeme dětem otevřít cestu ke sportu a k aktivnímu trávení volného času.

LEGO TRADING s.r.o.

stankova.jpgSBP podporujeme především z toho důvodu, že se jedná o projekt nabízející aktivní zábavu pro děti, kde se naučí základům mnoha různých sportů.

 

 

 

 

 

 

Což v dnešní době, kdy většinou děti sedí u televize či u počítače, je neocenitelná věc.

Městská část  Prahy 5

vavrova_n0.jpgMěstská část Praha 5 je již několik let zapojena do projektu Sport bez předsudků, jehož myšlenka se v našich základních školách setkala s velmi pozitivní odezvou.

 Sportovní zápolení mezi jednotlivými školami má prestižní charakter a žáci zde nesoutěží jen za sebe, ale i za „svoji“ školu.

 Mimo jiné se setkávají i se sportem, který v hodinách tělesné výchovy nemají - tím je rugby. Některým z nich právě tento sport nabídl možnost v jejich dalších sportovních aktivitách.

Nadace OKD

tyrova.jpgNadace OKD, ale i já, dlouhodobě sympatizuje a podporuje projekty, jež jsou podle našich kritérií velmi

smysluplné a přínosné nejen pro samotného jedince, ale hlavně pro celou naši společnost.

Projekt Sport bez předsudků se aktivně zaměřuje na preventivní činnost u dětí a mladých lidí ze základních škol.

Cílem projektu je aktivní zapojení dětí do společnosti formou aktivního organizovaného

sportu, nejvíce se mi líbí, že projekt pomáhá v mladých lidech rozvíjet vlastní osobnost, iniciativu a zodpovědnost.

ASD Dukla Praha

skoumal.jpgV roce 2005 jsme byli osloveni organizací, která nese název Sport bez předsudků, jestli bychom se nechtěli podílet na spolupráci při projektu, který by měl přivést na hřiště a sportoviště děti z řad školní mládeže a tím v praxi preventivně působit proti kriminalitě této věkové kategorie.Tehdy nás oslovila Mgr. Jana Moravcová se svým týmem mladých, nadšených a zapálených lidí, kteří proměnili ve skutečnost skvělou myšlenku.

Dnes po pětileté spolupráci s naším atletickým oddílem TJ Dukla Praha můžeme směle říci, že tato velmi prospěšná akce se ujala. Náš atletický oddíl velmi rád poskytnul stadion a tým trenérů k organizaci tohoto projektu.

Rovněž se na akci podíleli i někteří naši významní atleti (Dvořák, Špotáková), kteří dekorovali vítěze jednotlivých kategorií a disciplín.

S odstupem času je možné pozorovat jak se tento projekt kvalitativně vyvíjí a jaké možnosti nabízí školní mládeži.

Za atletiku mohu říci, že organizace SBP sdružuje velmi kvalitní tým mladých lektorů, z velké časti posluchačů FTVS UK a aktivních sportovců.

Tímto bych chtěl poděkovat celému týmu SBP za velmi prospěšný a fungující projekt.

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy