První prezentační dny projektu SBP

27.4.2009

Dne 16. 4. 2009 se odehrál první trénink ragby na hřišti TJ Sokola Mariánských Hor v Ostravě   v rámci projektu SBP. Do tréninku se zapojilo 15 ZŠ z Ostravy, 3 ZŠ z Havířova a 1 ZŠ z Karviné. Celkem se prezentačního dne zúčastnilo 342 dětí, které měly opět možnost poznat nový sport. Děti, které nebyly na tréninku poprvé, si mohly vyzkoušet nová zdokonalovací cvičení a porovnat rozvoj svých ragbyových dovedností oproti loňskému roku. Základní školy obdržely, jak je již pravidlem na prvním tréninku, dva nové ragbyové míče pro trénink ragby na své základní škole. V úplném závěru byly děti odměněny malou drobností a pozváním na další akce projektu.

                 Druhý trénink ragby se uskutečnil dne 22. 4. 2009 v Jablonci nad Nisou, kde nám město poskytlo bezplatný pronájem krásného atletického stadionu Střelnice. Do Jablonce se sjelo 5 ZŠ z Liberce, 3 ZŠ z Jablonce n. Nisou, 2 ZŠ z České Lípy, 1 ZŠ z Lomnice n. Popelkou a 1 ZŠ ze Studence. Dohromady si vyzkoušelo ragby 277 dětí. Pro letošek nám přálo počasí a nemuseli jsme odklízet sníh ze hřiště, jak jsme byli v posledních letech zvyklí. Pedagogický sbor se slunil na tribuně    a po očku sledoval dění na hřišti. Děti se snažily a s nadšením se seznamovaly s dalšími úskalími ragby. Vše proběhlo v poklidném duchu a stejně tak, jako v Ostravě, si základní školy odvážely ragbyové míče pro trénink a děti obdržely, v úplném závěru tréninku, malý dárek.

                Poslední z prvních prezentačních dní byl trénink ragby a softballu v Praze dne 23. 4. 2009. Celkem se zúčastnilo 17 základních škol z městských částí Praha 1, 5, 6, 13, 14, 17. Do ragby se zapojilo dohromady 249 dětí a softball absolvovalo 65 dětí. Ragby probíhalo klasicky na hřišti RC Tatra Smíchov a softball nedaleko na softballovém hřišti CD Praha ve strahovském kopci nad Klamovkou. Počasí nám připravilo pravé ragbyové klima, ale nadšené děti se i s nepřízní počasí lehce vyrovnaly. Při ragby se děti opět měly možnost přiučit novým fíglům a vyzkoušet si po roce své ragbyové dovednosti. Softball je v letošním roce novinkou a poměrně překvapivě o něj děti mají veliký zájem. S organizací softballu nám pomáhali dobrovolníci ze softballového klubu Storms Řepy a prezentaci svého sportu zvládli na jedničku. Také základní školy v Praze byly obdarovány dvěma ragbyovými míči pro vlastní trénink. Děti opouštěly tréninkový den s úsměvem na rtech a s malým dárečkem v ruce.

                První akce byly velmi vydařené a my už se těšíme na další setkání.

Tým SBP.           

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy