Ragby na Ladronkafestu

Dne 20. září 2008 se konal tradiční Ladronkafest (www.ladronkafest.cz) a jelikož to máme co by kamenem dohodil, nemohli jsme tam chybět ani my, Tatrováci.

Chladné ráno nás zrovna netáhlo z pelechů, ale ragby je potřeba prezentovat při každé příležitosti, tak jsme plni odhodlání naložili auta a vyrazili na kopec.

Pořadatelé nám vymezili celkem velký a šikovně situovaný prostor, kde jsme vybalili stan (mimochodem, nejkrásnější z celého festivaluJ ) a připravili 3 ragbyové soutěže zaměřené na běh s balonem, skládání a kontakt s narážečem.

 První děti se začaly trousit hned od 11,00, kdy festival začal, a přestože bylo celkem chladno, nakonec na festival dorazilo dle pořadatelů zhruba 6000 lidí.  Ve 12,00 a v 16,00 jsme měli exhibiční utkání přímo před velkým pódiem. Hřiště bylo mini, ale my jsme se nezalekli a upravili si ho dle svých potřeb. V poledne se předvedli mladší žáci a odpoledne naši junioři posílení o dva kadety a dva hráče z áčka. Diváky zápas zajímal, obdivovali skládky i rychlost některých hráčů.  Mezi prezentacemi se na naše stanoviště přišlo podívat celkem asi 150 dětí a dokonce i dospělci si ragby vyzkoušeli. Každý z těch odvážných dostal poté za odměnu razítko na soutěžní kupon a od nás malý dáreček, který jim bude ragby připomínat.

Pozdě odpoledne jsme s pocitem dobře odvedené práce zabalili a jeli se domů ohřát. Takováto akce je letos asi již poslední, ale na jaře plánujeme podobné ragbyové prezentace. Nyní organizujeme pravidelné návštěvy ragbistů na školách a turnaje Školní ligy ragby, na které naše příznivce srdečně zveme.

 Ragby zdar!

Jana

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy