Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2010 > Akce 2010 - podzim > Archiv zpráv > Školní liga pokračuje prvním jarním turnajem

Školní liga pokračuje prvním jarním turnajem

Ve středu 6.5.2009 proběhl na hřišti RC Tatra Smíchov první turnaj z jarní etapy soutěže Školní liga ragby opět za hojné účasti dětí (123 dětí).

Projekt je realizován díky podpoře hlavního města Prahy. RC Tatra Smíchov tímto projektem navazuje na projekt Sport bez předsudků, který má za cíl přivést děti ke sportu. Školní liga je příležitostí pro děti, které ragby zaujalo. Klub nabízí instruktora ragby přímo do hodiny tělesné výchovy a řada škol tuto možnost využívá. Je to vidět na výkonu jejich hráčů, který se turnaj od turnaje zlepšuje. Děti se díky volným vstupenkám na extraligu ragby často přijdou podívat na velké hráče a poté ve hře rády zkouší nové prvky. Často také dorazí přímo na trénink své věkové kategorie a jsou tak na dobré cestě stát se členy našeho klubu.

Ve středu se opět ukázalo, že ani špatné počasí děti a obětavé paní učitelky neodradí a že i v tomto pravém ragbyovém počasí dokážou podat skvělý výkon a hru si užívat.Na hřiště dorazilo 123 dětí z těchto základních škol: ZŠ Jana Wericha, ZŠ Vybíralova, FZŠ Drtinova, ZŠ Mládí, ZŠ Rudná u Prahy, ZŠ Brána jazyků, ZŠ Plzeňská. Úplným nováčkem v soutěži byla ZŠ Plzeňská a tým MINI ze ZŠ Brána jazyků,ale oba týmy se do hry lehce zapojily a určitě se zúčastní i dalšího turnaje, který proběhne již 19.5.09 opět na hřišti Tatry Smíchov.

V kategorii MINI se díky zapojení týmu Brána jazyků konečně vytváří možnosti pro přechod na kontaktní ragby. Zatím týmy hrají touch ragby,ale díky tréninkům, které probíhají během turnaje, se děti brzy naučí bezpečně skládat a věříme, že od podzimu budeme moci v této kategorii na kontaktní ragby přejít.

Srdečně Vás zveme na 19.května a těšíme se, že rozšíříte řady fanoušků Školní ligy.

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy