Sport bez předsudků > Archive > Aktuality > Sportovní den aneb Najdi svůj sport

Sportovní den aneb Najdi svůj sport

18.10.2013

 

Čtvrtek 17. říjen, 7:00 ráno, pošmourná obloha, prší, teplota okolo 11 stupňů Celsia, ale na sportovní ploše Základní školy Jana Wericha v Praze Řepích se rychle staví sportovní aréna projektu SBP – Najdi svůj sport. Dnes je totiž velmi pestrý den pro všechny pražské děti, v rámci akce, kterou zaštiťuje Olympijská vítězka v běhu na lyžích – Kateřina Neumannová si mohou děti vyzkoušet základy sportovních odvětví a disciplín. Na děti čekají atletické, fotbalové a ragbyové sportovní dovednosti a k nim se přidává basketbal.

V 9:00 hodin však velmi hustě prší a teplota klesá a tak je urychleně rozhodnuto přesunout provizorně část akce do přilehlé tělocvičny. Tento nepříjemný začátek, který ovlivnilo nevyzpytatelné počasí, znemožnil, aby se v prvních hodinách akce dostalo na všechny účastníky, kterých bylo nahlášeno přes 400. Ale i tak se v tělocvičně rozdávaly podpisy Katky Neumannové, malé občerstvení a sportovní zkušenosti pro ty co měly štěstí a probojovali si místo na palubovce.

Naštěstí v 10:00 hodin již vykouklo sluníčko a poslalo déšť zase někam dál a tak mohlo vše začít naplno.

Odpolední blok akce se přesunul do malebného areálu Ragbyového klubu Tatry Smíchov na Podbělohorské ulici v Praze 5 a tentokrát již počasí nezlobilo, ale nabídlo příjemné podzimní slunečné počasí. Od 16:00 hodin do areálu postupně přicházeli děti s rodiči či samotné děti a zkoušely sportovat dle libosti. Aby v tom snažení nalezli podporu, přišlo je postupně podpořit několik Olympijských vítězů a Mistrů světa – Kateřina Neumannová (ZOH Turín 2006, Oberstdorf 2005, Sapporo 2007), Roman Šebrle – desetiboj (LOH Atény 2004) a Mistr světa (Osaka 2007), David Svoboda – moderní pětiboj (LOH Londýn 2012). Děti a rodiče se příjemně bavili, když tu ničehož se objevil další příjemné odpolední překvapení, kterým nebyl nikdo jiný než Barbora Špotáková – Olympijská vítězka (LOH Peking 2008, Londýn 2012) a Mistryně světa (Osaka 2007), která se ihned aktivně zapojila mezi sportující.

Nálada prostě k nezaplacení a výkony, ty tentokrát nebyly důležité. Důležité bylo, že jsme ukázali zájemcům, že sport není nic, čeho by se mohli bát, ale naopak, že ho mohou provozovat všechny věkové kategorie.

 

Alexander Krizovský

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

Sport bez předsudků

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy