Sport bez předsudků > A1 - SBP Prezentační den > Aktuálně > Únor bílý, Sport bez předsudků sílí……

Únor bílý, Sport bez předsudků sílí……

5.3.2015

Občanské sdružení Sport bez předsudků ve spoluprácí s RC Tatra Smíchov, uspořádalo za měsíc únor celkem 14 sportovně společenských akcí pro děti a mládež v rámci svých programů – Nahráváme všem! a Ragbyová akademie Yvese Perrota

Únor naplno rozjel aktivitu projektu SBP, kde pomocí sportu a aktivního pohybu bojují v rámci prevence proti patologickým jevům ve společnosti. Kdy jindy a jak jinak, můžete dětem opravdu ukázat, že sportování je fajn?

V rámci programu B3 – Nahráváme všem! prezentují programy SBP nejmenším dětem blížící se ragbyový svátek, kterým je podzimní Mistrovství světa v ragby ve velké Británii, ale nezapomínají i na popularizaci Olympijských her 2016 – Rio de Janiero, kde se ragby také představí po dlouhé době.

O prezentaci ragby a sportu se skvěle stará bývalý ragbyový reprezentant a současný trenér ragby, ale i atletiky, sportovec - Jan Macháček, který v dětech zanechává opravdu výraznou stopu.

No, kde jinde se mohou děti krásně v rámci pohybu vyřádit a ještě na sebe vyplazovat jazyk, než při nácviku tradičního bojového pokřiku novozélandských ragbistů, kterým je Haka…

Postupně program Nahráváme všem! Rozpohyboval děti v 9 ti základních školách (Praha 5 – Tyršova, Petřiny – Sever, Weberova, Praha 6 – Petřiny – Jih, Jana Wericha, Vlastina, Praha 1 – Park Lane, Havlíčkův Brod a Světlá nad Sázavou).

Kolik dětí se seznámilo s ragby?

Odpověď je, že přesně 1.180 dětí z I. stupně základních škol.

Že navíc v únoru, proběhlo i 5 akcí programů - Ragbyová akademie Yvese Perrota pro mladé talentované ragbisty a Ragby bez předsudků pro nové začínající trenéry z řad rodičů dětí či běžných návštěvníků sportovních akcí,  pod vedením trenéra mládežnické ragbyové reprezentace do 18 let a trenéra mládeže v RC Tatra Smíchov - Karla Ševčíka, to je snad, již samozřejmé a nikoho to nepřekvapí.


Co je na tom nejlepší?

Že nás to a děti i vedení škol, baví. Co je cílem? Mít na každé škole sportovní kroužek se zaměřením na sportovní obratnost a všestrannost, kde se mezi prezentovanými sporty objeví i ragby.
 

Jsem rád, že symbióza občanského sdružení Sport bez předsudků a ragbyového klubu Tatra Smíchov je prospěšná hlavně dětem a široké veřejnosti.  Chválit je? To je již klišé! Raději jim oběma aktivně pomožte i Vy, možností je spousta…..
 

Ale hlavně, držte Sportu bez předsudků a ,,Tatrovce“ palce…

Alexander Krizovský

 

nahravame-vsem_web.jpg  rc-tatra-smichov_web.jpg

Loading...

Aktuálně

Slavíme 15 let trvání

Generální partner

České ragby podporuje

Diamantový partner

 

Zlatý partner

 

Mediální partner

 

Oficiální dopravce

 

Hlavní partner

 

Partner sportovního vybavení

 

Stříbrný partner 

Partner regenerace

 

Partner ubytování

 

Partneři

Organizátor  

Loading...

Aktuálně

Slavíme 15 let trvání

Generální partner

České ragby podporuje

Diamantový partner

 

Zlatý partner

 

Mediální partner

 

Oficiální dopravce

 

Hlavní partner

 

Partner sportovního vybavení

 

Stříbrný partner 

Partner regenerace

 

Partner ubytování

 

Partneři

Organizátor