Sport bez předsudků > Archive > Akce - Výsledky > Akce 2010 > Akce 2010 - podzim > Archiv zpráv > Velký sportovní den - Liberecko bez předsudků 2009

Velký sportovní den - Liberecko bez předsudků 2009

Liberecko bez předsudků se tento rok od minulých let odlišovalo. Z důvodu nedostatku finančních prostředků jsme byli nuceni pozměnit nejen místo, ale také zmenšit rozsah nabízených soutěžních sportů.  Velký sportovní den se odehrával ve sportovním areálu vojenských kasáren v Liberci, kde jsme za pomoci místních vojáků uskutečnily soutěže v atletice a turnaje v kontaktním a bezkontaktním ragby.

Celý den byl doprovázen nepříznivým počasím, ale děti to nezaskočilo a s nadšením se vrhaly do všech soutěží. Celkem                  se do Velkého sportovního dne zapojilo 9 ZŠ z Liberecka.

102 102 0 0 204

Slavnostní dekorování vítězů bylo poctěno zajímavými hosty. Jedním z předávajících při slavnostním vyhlašování byl několikanásobný mistr světa v biketrialu pan Martin Šimůnek, který nám také aktivně s projektem pomáhá a dále pak zástupci HC Bílí Tygři, pan Jiří Moravec a pan Zdeněk Ondřej. Z reakcí dětí a učitelů můžeme usoudit, že i přes menší nabídku sportů a nevlídné počasí se Velký sportovní den vydařil a naplnil tak jeden z cílů projektu samotného.

Do budoucna bude naší největší snahou projekt na Liberecku udržet a pokusit se, nejen díky velmi dobré spolupráci s místními vojáky, oživit ragbyového ducha, který by si to určitě, díky houževnatým dětem z Liberecka, zasloužil.