Život bratrů Hokejků

17.1.2007 Petr a Pavel Hocke, Rugby Club Tatra Smíchov, o.s.

Život bratrů Hokejků
Život bratrů Hokejků
Život bratrů Hokejků

Náš život se započal dne 29.5.1979 v pražském Motole,jako první se narodil Petr a po pěti minutách přišel na svět Pavel.

Společná školní léta trvala až do konce povinné školní docházky,poté jsme další studium již absolvovali každý samostatně.Ve čtvrté třídě jsme začali mít problémy s nadváhou,a to byl nejvyšší čas začít vyvíjet nějakou fyzickou aktivitu.

První kontakt s ragbyovým světem se odehrál přes našeho staršího bratra Tomáše, který hrál tento sport pouze jeden rok,a to bylo poprvé, kdy jsme spatřili ragbyový míč.Poté i nás v roce 1989 přivedl na hřiště Tatry Smíchov pan Haitman a od té doby byl náš sportovní život spjat s tímto klubem až do dnešních dnů.Již od začátku se ragbyový stánek pod Strahovem stal naším druhým domovem,kdy zde bylo spousta skvělých lidí a kamarádů, což ostatně platí i dnes.

Náš první úspěch byl zisk mistrovského titulu v kategorii kadetů v roce 1996 ve Vyškově,pod vedením trenérů Jiřího Skočdopole a Ladislava Procházky.O Dva roky později se začíná psát naše účinkování v první lize mužů,začátky byly těžké, ale tím vším si zřejmě musí projít každý mladý hráč.

V roce 1999 jsme nastoupili základní vojenskou službu,což pro mnoho hráčů znamenalo i konec ragbyového života.Štěstí pro nás bylo, že jsme zůstali v Praze, a proto jsme se mohli ragby věnovat, i když s obtížemi, i nadále.

Po vojně jsme se pomalu propracovali nazpět do základní sestavy ,,A"mužstva a v roce 2003 přišel zatím náš největší úspěch pod vedením trenérů Josefa Fatky a Michala Choce, a to zisk mistrovského titulu v extralize.Poté, co se začaly pootevírat dveře do reprezentace, potkala nás zranění, která nám tuto kapitolu prozatím uzavřela.Dnes jsme opět v mužstvu Tatry a věříme, že letošní ročník bude pro nás opět úspěšný.

A teď něco ze soukromého života:

Žít s dvojčetem se může zdát zábavné, každého určitě napadne, jak se toho dá využívat,ale opak je pravdou.S bratrem jsme se zaměnili pouze asi dvakrát.Jednou na základní škole při zkoušení z matematiky a podruhé na vojně (to jsme si vy měnili službu),ale každý si určitě pokládá otázku: ,,A co se zaměnit u holek?" Tak to vás musíme zklamat, jelikož holky se nedají jen tak snadno oklamat, což je nám velkou záhadou.

Co se týká práce, tak oba zastáváme stejný názor, a to že bratři spolu moc dobře nespolupracují.V ragby je to o něčem jiném,tam se nám naopak spolupracuje velmi dobře,i když se nám kolikrát stalo, že si nás protihráči spletli a vyřizovali si účty s tím druhým.

A co závěrem?

Zajímavostí dvojčat je určitě to, že máte na celý život bratra i kamaráda v jedné osobě, na kterého se můžete v jakékoliv situaci stoprocentně spolehnout.

Přejeme všem tatrovákům,ale i ragbistům,aby jim tento nádherný sport přinášel i nadále spoustu krásných okamžiků a zážitků.

 

,,Ragby zdar" Bratři Hokejkové

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy

Loading...

SPORT BEZ PŘEDSUDKŮ

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 

Fotbal bez př​​edsudků aneb Staň se kapitánem!

 

Ragbyová akademie Yvese Perrota

 

Najdi svůj sport

 

Sport bez předsudků XY

Školní liga ragby 

New Future

 

 

Hodnotící zprávy