Školní liga ragby 2020 – I. pololetí

Tento samostatný program projektu Sport bez předsudků, byl velmi ovlivněn nečekanou situací okolo COVID-19. Původně připravené programy se v malé míře rozběhly v Praze a Plzni. V ostatních připravených lokacích tedy v Rakovníku, Kralupech nad Vltavou, Českých Budějovicích, Liberci, Sedlčanech a Brně se musí prostě počkat až nastanou příznivější podmínky. S napětím tedy očekáváme nastávající podzim.

Program má více jak desetiletou tradici a vznikl na základě požadavků samotných základních škol, kde i díky tomuto programu nyní vnímají ragby jako velmi vhodné propojení sportu a společenského chování. Děti, ale i pedagogičtí pracovníci – učitelé, díky ragby vnímají jeho hodnoty, což se posléze odráží v chování samotných dětí.

V rámci krátkých prezentací (1 až 3 školní hodiny) se ve velmi zrychleném procesu seznamují se základními principy a hodnotami ragby, které ihned převádějí do praxe.

V rámci programu velmi úzce navazujeme na předchozí program, je jen opět škoda, že jsme letos nemohli vše zakončit Velkým sportovním dnem.

Leden – Praha – Plzeň 

2 akce – Školní liga ragby – Praha

2 akce – Školní liga ragby – Plzeň

Únor – Praha – Plzeň 

2 akce – Školní liga ragby – Praha

2 akce – Školní liga ragby – Plzeň

Červen – Plzeň – Rakovník – Kralupy nad Vltavou – Brno – Olomouc

2 akce – Školní liga ragby – Plzeň

2 akce – Školní liga ragby – Rakovník

2 akce – Školní liga ragby – Kralupy nad Vltavou

2 akce – Školní liga ragby – Brno

2 akce – Školní liga ragby – Olomouc