Programy

Velký sportovní den

Historie

Sdružení a následně spolek Sport bez Předsudků, vznikl v roce 2007.

Od svého založení se zabývá propagací pohybových a sportovních aktivit mezi dětmi, mládeží a dospělou generací, kde prezentuje sport jako prevenci kriminality a patologických jevů a nejvhodnější možnost trávení volného času. Projekt vychází z francouzského programu prevence kriminality. Program a jeho zakladatelé, bývalí ragbyoví reprezentanti Karel Ševčík a Roman Rygl, urazili od první sportovní akce v roce 2002 dlouhý kus cesty. Od prvotních několika desítek účastníků až po nynější stovky účastníků na akcích.

Projekt se dostal do fáze, kdy je rozdělen do několika spolupracujících programů, které jsou zaměřeny na konkrétní věkovou či sociální skupinu nebo na konkrétní sportovní disciplíny.

Hlavní město Praha, je pravidelně partnerem tohoto programu. V jiných částech České republiky si z ní mohou vzít příklad.

Velký sportovní den – Praha 2022

Program je určen školním dětem a mládeži. Díky sportovně laděným dnům, které jsou převážně v na konci školního roku, tedy v červnu si účastníci našich podzimních a jarních akcí jiných programů (Najdi svůj sport, Škola + Ragby + Zábava, Ragbyová akademie Yvese Perrota)  mají možnost zasoutěžit ve vypsaných pohybových aktivitách a sportech. Mezi úplně nejoblíbenější patří naše forma malého bezkontaktního ragby, které se pravidelně účastní nejvíce dětí. Naši účastníci si však během sportovního dne zahrají fotbal, pořádně si zaběhají, případně si zahrají i třeba basketbal. 

V dobách před „covidem“ byla standardní účast okolo 300 dětí na každém našem Velkém sportovním dni! Rok 2020, však pozměnil pravidla na která jsme byli nuceni zareagovat a tedy jsme raději uspořádali více takových dní na kterých se mohly účastnit pouze děti jednotlivých škol. 

Nás na tom však baví, že dokážeme naplnit všech 16 sportovních MINI Arén, kde se soutěží, běhá, střílejí góly, pokládají pětky a nadšení ze všech jenom stříká….To je prostě skvělý pocit za který stojí za to!